15 letnie doświadczenie

Detoks 24h +48 780 140 130 | Terapia 24h +48 510 280 121

 • Terapia Uzależnień

  Zacznij nowe życie

  Terapia Uzależnień

  Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie,
  jako partner i aktywny uczestnik własnej terapii.

  Więcej Informacji +

Ośrodek Terapii Uzależnień

Terapia Uzależnień

"Terapia uzależnień dla wielu osób uzależnionych od alkoholu, dopalaczy, narkotyków i leków, jest jak światełko w tunelu. Pozwala wrócić do normalnego życia i na nowo być szczęśliwym człowiekiem.“

Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką – może korzystać czy to z sesji terapii indywidualnej, czy też przyjeżdżać na wzmacniające pobyty weekendowe. W niedzielne dni odwiedzin proponujemy terapię rodzinną/par w ramach kosztów terapii.

Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, planując razem z nim program psychoterapii w założeniu, że pacjent jest partnerem i aktywnym uczestnikiem procesu własnej terapii. Terapeuta, poprzez budowanie dobrej relacji, opartej na towarzyszeniu pacjentowi w przyglądaniu się swojej drodze życiowej staje się osobą wspierającą jego zmianę. Rolą terapeuty jest wyznaczanie kierunku i takie prowadzenie pacjenta, by potrafił on świadomie zobaczyć, w jakiej rzeczywistości obecnie funkcjonuje, zrozumiał przyczynę swojego problemu i odnalazł drogę wyjścia.

W terapii uzależnienia korzystamy z wielu podejść, jednak na pierwszym jej etapie szczególny nacisk kładziemy na metodę poznawczo-behawioralną, jako najskuteczniejszą, opisaną klinicznie metodę leczenia uzależnień. Pracujemy z systemem przekonań pacjenta, powstałych jeszcze w dzieciństwie, ale i kształtującym się również w późniejszym życiu, które to mają ogromny wpływ na jego emocje, myślenie i zachowanie. U ich podstaw stoi system rodzinny, panujące w nim role, sojusze, przekazy na życie. Dotarcie do tych przekonań pozwala na zdobycie wiary w siebie i swoje możliwości, wybór drogi rozwoju i dbałości o siebie i bliskich, pozwala na rozstanie z destrukcyjnym piciem, braniem narkotyków, przyjmowaniem substancji psychoaktywnych lub podejmowaniem destruktywnych zachowań.

Terapię opieramy na dialogu motywującym do zmiany. Rezygnujemy z bolesnej (stosowanej dotychczas w lecznictwie odwykowym) konfrontacji - na rzecz uzyskania wglądu we własne życie i motywacji do zmiany, poprzez zadawanie pytań otwartych, angażowanie pacjenta we własną terapię, pomoc w formułowaniu przez niego problemów, pokonywaniu ambiwalencji i podejmowaniu samodzielnej decyzji dotyczącej dalszego życia. Towarzyszymy pacjentowi w planowaniu zmiany i jej podtrzymywaniu. Dzięki stosowaniu profilaktyki prozdrowotnej, uważności na siebie i otaczający świat, dzięki odkryciu zasobów własnych, nasz klient ma duże szanse na satysfakcjonujące życie. Staramy się unikać stygmatyzacji, nie oceniamy pacjenta, a jedynie towarzyszymy mu w jego poszukiwaniach motywacji do zmiany.

W trakcie terapii nasi klienci mogą również uczyć się wielu cennych umiejętności takich jak asertywność, radzenie sobie ze stresem i z emocjami. Warsztaty te pomagają zwiększyć poczucie sprawczości i kontroli nad życiem, a także uczą stawiania granic i pomagają w budowaniu pozytywnej samooceny.


Terapia Stacjonarna

Leczenie stacjonarne to najskuteczniejsza metoda walki z uzależnieniem. Zapewnia pacjentowi całodobową opiekę oraz intensywne oddziaływania terapeutyczne.

Terapia Ambulatoryjna

Terapia uzależnień w formie ambulatoryjnej, skierowana jest dla osób, które z różnych przyczyn nie posiadają możliwości skorzystania z terapii stacjonarnej

Program Nawrotów

Nasze zaangażowanie na rzecz pacjentów nie kończy się przy wypisie z ośrodka. Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką!

Chcesz skorzystać z Terapii uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku.
Oferujemy dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem do 50 km GRATIS.

Nasze Atuty

 • Bezpieczeństwo

  Jesteśmy legalnie działającym ośrodkiem wpisanym do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

 • Specjaliści

  Nasz zespół stanowią lekarze różnych specjalizacji w tym anestezjolodzy, toksykolodzy, psychiatrzy oraz wykwalifikowane pielęgniarki.

 • Wysokie Standardy

  Lata doświadczenia i wykwalifikowana kadra są gwarantem naszej skuteczności, a jej dowodem – tysiące zdrowych pacjentów i liczne certyfikaty.

 • Dostępność 24h

  Jesteśmy do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy­ w każdej chwili możesz się z nami skontaktować

 • kompleksowe badania

  Szczegółowa diagnostyka, wykonywana przez certyfikowane laboratorium pozwala lekarzowi na opracowanie indywidualnej procedury detoksu.

 • Dowozimy pacjentów

  Na życzenie możliwy jest transport komfortowym samochodem przy zachowaniu pełnej dyskrecji

 • Trzeźwość

  Jako jedyni w Polsce przyjmujemy Klientów znajdujących się pod wpływem wszelkich środków odurzających.

 • Komfortowe warunki

  Dzięki komfortowym warunkom i domowej, pełnej ciepła i zrozumienia atmosferze, skorzystanie z naszych usług będzie nie tylko pierwszym krokiem ku trzeźwości, ale także szansą na wyciszenie i pełen relaks.

 • 100% anonimowości

  Dyskrecję uznajemy za podstawowy warunek naszej pracy, zapewniający poczucie bezpieczeństwa i spokój pacjentom naszego ośrodka.

  Zacznij
  nowe życie!

  Działamy w trosce o Twoje zdrowie

  Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, planując razem z nim program świadczeń medycznych. Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku. Oferujemy także dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem w pełnej krasie anonimowości.

  Nie zwlekaj z podjęciem decyzji... To jest walka o życie Twoje lub Twojej bliskiej osoby! My potrafimy Tobie skutecznie pomóc.

  Zobacz kontakt