15 letnie doświadczenie

Ośrodek Detoksykacji +48 780 140 130 Leczenie Uzależnień +48 510 280 121

Ośrodek Terapii Uzależnień

Kompleksowa terapia uzależnień Leczenie Uzależnień Warszawa

"Terapia uzależnień dla wielu osób uzależnionych od alkoholu, dopalaczy, narkotyków i leków, jest jak światełko w tunelu. Pozwala wrócić do normalnego życia i na nowo być szczęśliwym człowiekiem.“

Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką – może korzystać czy to z sesji terapii indywidualnej, czy też przyjeżdżać na wzmacniające pobyty weekendowe. W niedzielne dni odwiedzin proponujemy terapię rodzinną/par w ramach kosztów terapii.

Każdy pacjent jest przez nas traktowany indywidualnie, planując razem z nim program psychoterapii. Wychodzimy z założenia, że pacjent jest partnerem i aktywnym uczestnikiem własnej terapii, a jego zaangażowanie jest kluczowe do osiągnięcia celu. Terapeuta, poprzez budowanie dobrej relacji, opartej na towarzyszeniu pacjentowi w przyglądaniu się swojej drodze życiowej wspiera go we wdrażaniu zmian w swoim życiu. Rolą terapeuty jest prowadzenie pacjenta w odpowiednim kierunku, by potrafił on świadomie zobaczyć, w jakiej rzeczywistości funkcjonuje, zrozumiał powód swojego problemu i odnalazł drogę wyjścia.

Terapia alkoholowa czy narkotykowa wygląda bardzo podobnie. Korzystamy z wielu podejść, jednak najbardziej skupiamy się na metodzie poznawczo-behawioralnej, jako najskuteczniejszej, opisanej klinicznie metodzie leczenia uzależnień.

Pracujemy według systemu przekonań pacjenta, powstałych jeszcze w dzieciństwie, ale też kształtującym się również w dorosłym życiu, które to mają ogromny wpływ na jego emocje, myślenie i zachowanie. Podstawą tego jest system rodzinny, panujące w nim role, pakty. Dotarcie do tych przekonań pozwala zdobyć wiarę w siebie i swoje możliwości, wybór kierunku rozwoju i dbałości o siebie i swoich bliskich. Pozwala na rozstanie z destrukcyjnym alkoholem, braniem narkotykami, substancjami psychoaktywnymi lub podejmowaniem zgubnych zachowań

Terapia uzależnień oparta jest na rozmowie motywującej do zmiany. Rezygnujemy z bolesnej konfrontacji - na rzecz dokładnego wglądu we własne życie i motywacji do zmiany. Poprzez zadawanie pytań otwartych, angażowanie pacjenta we własną terapię, pomoc w formułowaniu przez niego problemów, pokonywaniu ambiwalencji i podejmowaniu samodzielnej decyzji uczymy go odpowiednich zachowań dotyczących dalszego życia.

Towarzyszymy pacjentowi w planowaniu zmiany i jej podtrzymywaniu. Stosujemy profilaktykę prozdrowotną, uważanie na siebie i otaczający świat. Dzięki odkryciu własnych zasobów, nasz klient ma duże szanse na satysfakcjonujące życie. Staramy się unikać stygmatyzacji, nie oceniamy pacjenta, a jedynie motywujemy go do zmiany.

W trakcie terapii alkoholowej lub narkotykowej nasi klienci mogą również uczyć się wielu umiejętności takich jak asertywność, odporność na stres i władanie emocjami. Warsztaty te pomagają zwiększyć poczucie kontroli nad życiem oraz uczą stawiania granic i pomagają w budowaniu pozytywnej samooceny.

Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką – może korzystać czy to z sesji terapii indywidualnej, czy też przyjeżdżać na wzmacniające pobyty weekendowe. W niedzielne dni odwiedzin proponujemy terapię rodzinną/par w ramach kosztów terapii.

Ośrodek leczenia i terapii uzależnień MEDJOL znajduje się niedaleko Warszawy, w cichej i spokojnej okolicy. Dzięki temu nic nie zakłóca leczenia i terapii. Panuje u nas miła, przyjazna atmosfera. Terapia prowadzona jest przez doświadczonych psychoterapeutów w komfortowych warunkach.


Terapia Stacjonarna

Leczenie stacjonarne to najskuteczniejsza metoda walki z uzależnieniem. Zapewnia pacjentowi całodobową opiekę oraz intensywne oddziaływania terapeutyczne.

Terapia Ambulatoryjna

Terapia uzależnień w formie ambulatoryjnej, skierowana jest dla osób, które z różnych przyczyn nie posiadają możliwości skorzystania z terapii stacjonarnej

Program Nawrotów

Nasze zaangażowanie na rzecz pacjentów nie kończy się przy wypisie z ośrodka. Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką!

Drukuj E-mail

Nasze Atuty

 • Bezpieczeństwo

  Jesteśmy legalnie działającym prywatnym ośrodkiem terapii i leczenia uzależnień wpisanym do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

 • Doświadczeni Specjaliści

  Nasz zespół stanowią lekarze różnych specjalizacji w tym anestezjolodzy, toksykolodzy, psychiatrzy oraz wykwalifikowane pielęgniarki.

 • Wysokie Standardy

  Lata doświadczenia i wykwalifikowana kadra są gwarantem naszej skuteczności, a jej dowodem – tysiące zdrowych pacjentów i liczne certyfikaty.

 • Dostępność 24h

  Jesteśmy do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy­ w każdej chwili możesz się z nami skontaktować

 • kompleksowe badania

  Szczegółowa diagnostyka, wykonywana przez certyfikowane laboratorium pozwala lekarzowi na opracowanie indywidualnej procedury detoksu.

 • Dowozimy pacjentów

  Na życzenie możliwy jest transport komfortowym samochodem do ośrodka leczenia uzależnień przy zachowaniu pełnej dyskrecji

 • Trzeźwość

  Jako jedyni w Polsce przyjmujemy Klientów znajdujących się pod wpływem wszelkich środków odurzających.

 • Komfortowe warunki

  Dzięki komfortowym warunkom i domowej, pełnej ciepła i zrozumienia atmosferze, skorzystanie z naszych usług będzie nie tylko pierwszym krokiem ku trzeźwości, ale także szansą na wyciszenie i pełen relaks.

 • 100% anonimowości

  Dyskrecję uznajemy za podstawowy warunek naszej pracy, zapewniający poczucie bezpieczeństwa i spokój pacjentom naszego ośrodka przez cały okres terapii.

  Zacznij
  nowe życie!

  Działamy w trosce o Twoje zdrowie

  Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, planując razem z nim program świadczeń medycznych. Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku. Oferujemy także dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem w pełnej krasie anonimowości.

  Nie zwlekaj z podjęciem decyzji... To jest walka o życie Twoje lub Twojej bliskiej osoby! My potrafimy Tobie skutecznie pomóc.

  Chcesz skorzystać ze wsparcia ośrodka?

  Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku.
  Oferujemy dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem.