15 letnie doświadczenie

Detoks 24h +48 780 140 130 | Terapia 24h +48 510 280 121

 • Odtruwanie Organizmu

  Bezpieczny detoks

  Odtruwanie Organizmu

  U nas odzyskasz siły witalne i wrócisz do równowagi
  w wyjątkowo komfortowych i bezpiecznych warunkach.

  Więcej Informacji +

Ośrodek Detoksykacji

Detoks Organizmu

Skuteczne i bezpieczne odtrucia organizmu - Detoks Warszawa

Ośrodek Detoksykacji - Detoks Warszawa
Ośrodek Detoksykacji

"Bazując na wieloletnim doświadczeniu stworzyliśmy bezpieczne miejsce, dedykowane osobom szukającym pilnej, fachowej i kompleksowej pomocy o każdej porze dnia i nocy. Komfort pacjenta oraz jego bezpieczeństwo podczas detoksykacji to nasze główne cele i atuty.“

To dzięki skutecznemu odtruwaniu organizm zatruty alkoholem, narkotykami czy też lekami - jest w stanie na nowo zacząć funkcjonować, co sprawia, że pacjent zyskuje siły, pozwalające nie tylko stawić czoła uzależnieniu, ale przede wszystkim znów cieszyć się trzeźwością.

Wykwalifikowani lekarze oraz pielęgniarki zatroszczą się o to, by proces odtruwania organizmu przebiegał bezpiecznie i bezboleśnie.

Odtruwanie organizmu z substancji takich jak alkohol, narkotyki, dopalacze czy też leki, przeprowadzamy w taki sposób, aby pacjent w jak w najmniejszym stopniu odczuwał jego negatywne skutki i w krótkim czasie odzyskał siły.

Doświadczony zespół medyczny nadzoruje proces detoksykacji reagując na potrzeby i oczekiwania Pacjenta. Gwarantujemy kompleksowe badania i sksuteczną pomoc w najtrudniejszych przypadkach.

Każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie i z najwyższym zaangażowaniem. Dbamy o to aby pacjent, zaraz procedurze medycznej jaką jest detoks organizmu, miał dostęp do specjalistów, którzy zdiagnozują problem i podpowiedzą, jakie podjąć kroki by uwolnić się z choroby jaką jest uzależnienie. Jesteśmy do Twojej stałej dyspozycji i chętnie udzielimy wszelkich informacji. Detoksykacja organizmu to pierwszy krok w stronę zdrowia.

Jak przebiega detoks organizmu?

Problem związany z uzależnieniem, niezależnie od tego czego to uzależnienie, dotyka coraz większe grono osób. Niestety nadal jest tak, że decyzję o podjęciu leczenia, podejmuje bardzo niewielki procent osób uzależnionych. Wiąże się to z różnymi czynnikami: począwszy od kosztów, poprzez kwestie związane z tym, w jaki sposób detoks i późniejsze kroki leczenia takie jak terapia uzależnień przebiega, skończywszy na opinii znajomych i bliskich.

Pacjent musi być też świadomy tego, że kiedy podejmuje decyzję o pójściu na detoks, nie ma szans, aby jego bliscy i znajomi się o tym nie dowiedzieli. Osoby, które stoją przed podjęciem takiej decyzji, bardzo boją się tego, co stanie się już po tym, kiedy zakończą detoks i terapię uzależnień. Musimy jednak wiedzieć, że nie może być mowy o skutecznym przeprowadzeniu zarówno detoksu organizmu jak i terapii, kiedy osoba borykająca się z uzależnieniem nie wyrazi chęci leczenia.

Zanim przejdziemy do tego, co możemy osiągnąć oraz jakie znaczenie ma detoks organizmu w leczeniu uzależnień, spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, jak właściwie powinien detoks przebiegać? Przede wszystkim, musimy zacząć od tego, że detoks – czy to detoks alkoholowy, detoks narkotykowy czy też detoks polekowy – w Ośrodku MEDJOL przebiega pod nadzorem lekarzy specjalistów. Dlaczego?

Kiedy mamy do czynienia z pacjentem, u którego alkohol w organizmie jest obecny dłużej lub też w bardzo dużym stężeniu, po jego nagłym odstawieniu organizm może doznać szoku. Objawy są bardzo różne i nierzadko uzależnione od indywidualnych czynników, natomiast dotykają one zarówno sfery fizycznej jak i psychicznej. Wiąże się to z destabilizacją podstawowych procesów chemicznych i biochemicznych, które w naszym organizmie zachodzą. Dlatego też, tak ważne jest to, aby nad osobą, która decyduje się na podjęcie leczenia uzależnień, a co za tym idzie – także i na detoks organizmu – czuwał lekarz specjalista.

Podawanie środków i substancji wspomagających stabilizację procesów chemicznych i biochemicznych zachodzących w naszym organizmie to podstawa przy skutecznym detoksie organizmu. Jednakże muszą być to dawki adekwatnie nie tylko do wagi i wieku pacjenta, ale też powinny one uwzględniać np. to, jak duże stężenie substancji toksycznych oraz przez jak długi czas, było ono w organizmie pacjenta. Oczywiście najtrudniejsze są tak naprawdę pierwsze dni, kiedy organizm osoby poddanej detoksowi w taki czy inny sposób będzie domagał się alkoholu, narkotyków czy innych środków, od których pacjent był uzależniony.

Objawy nagłego odstawienia substancji, od której Pacjent jest uzależniony

Każdy detoks organizmu, niezależnie od tego czy mowa o detoksie alkoholowym, czy narkotykowym, nie jest procesem przyjemnym. Wiąże się on nie tylko z wizytą w specjalistycznym ośrodku detoksykacji, ale też, co już zostało wspomniane, z charakterystycznymi objawami – zarówno fizycznymi jak i psychicznymi.

Zespół „odstawienia”, bo tak możemy określić objawy, które występują u pacjentów po tym, jak organizm po kilku dniach lub nawet tygodniach przyjmowania alkoholu, narkotyków czy też leków nagle go nie dostaje, występuje najczęściej od 24 do 36 godzin po odstawieniu środków psychoaktywnych. Do najczęstszych symptomów związanych z odstawieniem substancji toksycznej, możemy zaliczyć takie objawy jak: wymioty i biegunki, zawroty głowy, zaburzenia pracy serca, stany lękowe i depresje.

To tylko niektóre z najczęściej pojawiających się objawów. Ze względu na możliwość ich występowania, niezbędna jest obecność lekarza przy osobie, która podejmuje się detoksu. Lekarz specjalista Ośrodka Detoksykacji MEDJOL dokładnie wie, w jaki sposób reagować, jak postępować z pacjentem i jakie środki mu podać, aby możliwie jak najbardziej złagodzić objawy, ale jednocześnie nie wyrządzić szkody organizmowi.

Prawidłowo przeprowadzony detoks organizmu

Kiedy już wiemy co może się wydarzyć w trakcie odbywania detoksu organizmu, kiedy mamy jasny ogląd tego jak powinien on przebiegać, przyjrzyjmy się dokładnie poszczególnym czynnościom, które lekarz Ośrodka Detoksykcji MEDJOL przeprowadza na pacjencje poddanym procesowi odtrucia organizmu.

Przede wszystkim, zespół medyczny ośrodka kładzie największy nacisk na to, aby prawidłowo nawodnić pacjenta. Ma to na celu wyrównanie gospodarki wodno – elektrolitowej, która podczas przyjmowania substancji toksycznych, jest mocno zaburzona.

Kolejnym krokiem, który należy przedsięwziąć, jeśli mowa o skutecznym detoksie, jest zapobieganie występowaniu zespołu abstynencyjnego. W tym celu podawane są witaminy takie jak np. witamina B1. Ostatnim elementem, który jest kluczowy przy przeprowadzaniu detoksu – w tym przypadku alkoholowego, jest stałe monitorowanie stanu pacjenta oraz właściwa reakcja na zachodzące zmiany w organizmie. Przyjmuje się, że czas trwania detoksu alkoholowego, to około 3 dni. Niemniej jednak, czas ten może ulegać zmianom zależnie od tego jak dokładnie pacjent będzie reagował, oraz jak duże było stężenie substancji toksycznych w jego organizmie.

Jaki jest główny cel przeprowadzenia detoksu organizmu?

Ostatnia kwestią, którą musimy poruszyć, jeśli mowa o przeprowadzaniu skutecznego detoksu, to jego cel. Zasadniczo, cel zawsze jest ten sam: przywrócenie właściwego funkcjonowania organizmu osoby uzależnionej od substancji toksycznych. Każdy detoks organizmu w dalszej perspektywie ma za zadanie sprawić, aby osoba uzależniona – czy to od alkoholu czy narkotyków, czy jakichkolwiek innych substancji – mogła funkcjonować bez ich udziału. Oczywiście jasne jest to, że sam detoks organizmu nie wystarczy, aby osoba uzależniona zerwała z nałogiem. Dlatego też, po skutecznie przeprowadzonym detoksie, osoba uzależniona ma możliwość przejścia na terapię mającą na celu całkowite „wyjście” z nałogu.


Detoks Alkoholowy

Detoks Narkotykowy

Detoks Polekowy

Chcesz skorzystać z odtrucia organizmu?

Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku.
Oferujemy dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem do 50 km GRATIS.

Nasze Atuty

 • Bezpieczeństwo

  Jesteśmy legalnie działającym ośrodkiem wpisanym do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

 • Specjaliści

  Nasz zespół stanowią lekarze różnych specjalizacji w tym anestezjolodzy, toksykolodzy, psychiatrzy oraz wykwalifikowane pielęgniarki.

 • Wysokie Standardy

  Lata doświadczenia i wykwalifikowana kadra są gwarantem naszej skuteczności, a jej dowodem – tysiące zdrowych pacjentów i liczne certyfikaty.

 • Dostępność 24h

  Jesteśmy do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy­ w każdej chwili możesz się z nami skontaktować

 • kompleksowe badania

  Szczegółowa diagnostyka, wykonywana przez certyfikowane laboratorium pozwala lekarzowi na opracowanie indywidualnej procedury detoksu.

 • Dowozimy pacjentów

  Na życzenie możliwy jest transport komfortowym samochodem przy zachowaniu pełnej dyskrecji

 • Trzeźwość

  Jako jedyni w Polsce przyjmujemy Klientów znajdujących się pod wpływem wszelkich środków odurzających.

 • Komfortowe warunki

  Dzięki komfortowym warunkom i domowej, pełnej ciepła i zrozumienia atmosferze, skorzystanie z naszych usług będzie nie tylko pierwszym krokiem ku trzeźwości, ale także szansą na wyciszenie i pełen relaks.

 • 100% anonimowości

  Dyskrecję uznajemy za podstawowy warunek naszej pracy, zapewniający poczucie bezpieczeństwa i spokój pacjentom naszego ośrodka.

  Zacznij
  nowe życie!

  Działamy w trosce o Twoje zdrowie

  Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, planując razem z nim program świadczeń medycznych. Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku. Oferujemy także dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem w pełnej krasie anonimowości.

  Nie zwlekaj z podjęciem decyzji... To jest walka o życie Twoje lub Twojej bliskiej osoby! My potrafimy Tobie skutecznie pomóc.

  Zobacz kontakt