15 letnie doświadczenie

Ośrodek Detoksykacji +48 780 140 130 Leczenie Uzależnień +48 510 280 121

Ośrodek leczenia uzależnień

Leczenie
Uzależnienia od leków

""W ramach wysokich kompetencji i wieloletniego doświadczenia posiadanego przez nasz zespół, bazując na naszym autorskim programie - leczymy uzależnienie od leków."

Metodą leczenia uzależnienia od leków w naszym ośrodku jest psychoterapia indywidualna i grupowa, natomiast procedura medyczna wspomagająca psychoterapię jest ukierunkowana na leczenie zespołów abstynencyjnych, oraz równoległe farmakologiczne wsparcie.

Leczenie lekomanii w naszym ośrodku oparte jest na podejściu humanistycznym oraz poznawczo - behawioralnym. Podstawowym celem oferowanego leczenia uzależnienia od leków jest zachowanie trwałej abstynencji, poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego oraz nabycie umiejętności niezbędnych do rozwiązywania problemów emocjonalnych i społecznych.

Uzależnienie od substancji nasennych, przeciwbólowych i uspokajających, jest tak samo poważną chorobą, jak alkoholizm czy narkomania. Leczenie lekomanii poprzez terapię jest bardzo trudnym procesem. Organizm, który jest zatruty lekami, wymaga w pierwszej kolejności detoksykacji i oczyszczenia. Prawidłowo przeprowadzona terapia uzależniania od leków pozwala poprawić stan somatyczny: polepszyć pamięć, zmniejszyć uczucie drażliwości, wyeliminować agresję oraz chwiejność nastrojów.

Najczęściej proces leczenia oparty jest na stopniowym zmniejszaniu dawki leku, od którego chory jest uzależniony, a następnie wprowadzeniu leku zamiennego. Lekomania jest to uzależnienie człowieka od leków, które należy odpowiednim momencie zauważyć i leczyć. Taka forma nadużywania często powoduje pewny fizyczny lub psychiczny stan pod wpływem substancji na organizm.

Szybkie tempo i współczesny tryb życia powodują, że ludzie nie szukają przyczyny swoich dolegliwości, a tylko chcą likwidować jej konsekwencje. Na przykład, kiedy nie możemy zasnąć, zamiast pójść do lekarza, sięgamy po tabletki nasenne. Jeśli przez długi czas bezmyślnie stosujemy tego typu środki, mogą one spowodować nawet śmierć, ze względu na niekorzystne działania w połączeniu z innymi lekami. Często tabletki pomagają wielu osobom przetrwać sytuacje stresowe. W roli tych środków występują leki uspokajające i przeciwdepresyjne. Jeśli nadużywa się tego typu leki, można się od nich uzależnić, a także doprowadzić do efektu placebo, który niszczy zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Najbardziej pożądaną formą pomocy jest terapia. Dzięki niej osoba chora uzyskuje trwałe i pożądane zmiany w swoim życiu, dzięki którym ma szansę stać się na nowo zdrowa. Podczas pobytu w MEDJOL, pacjenci są pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską. Każdy z nich jest szczegółowo diagnozowany, pod względem chorób, które wynikają z nałogu. Osoba uzależniona od leków może liczyć także na konsultacje psychiatryczne oraz na pełną anonimowość. Po zakończeniu terapii każdy z pacjentów otrzymuje dalsze zalecenia terapeutyczne. MEDJOL zapewnia dalszy kontakt z terapeutami i lekarzami oraz kontynuację leczenia w trybie ambulatoryjnym.

Warto zapoznać się również z informacjami odnośnie pierwszych objawów lekomani, przyczyn powstawania uzależnienia oraz ich efektów na naszym blogu poświęconemu lekomanii.

Drukuj E-mail

Nasze Atuty

 • Bezpieczeństwo

  Jesteśmy legalnie działającym prywatnym ośrodkiem terapii i leczenia uzależnień wpisanym do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

 • Doświadczeni Specjaliści

  Nasz zespół stanowią lekarze różnych specjalizacji w tym anestezjolodzy, toksykolodzy, psychiatrzy oraz wykwalifikowane pielęgniarki.

 • Wysokie Standardy

  Lata doświadczenia i wykwalifikowana kadra są gwarantem naszej skuteczności, a jej dowodem – tysiące zdrowych pacjentów i liczne certyfikaty.

 • Dostępność 24h

  Jesteśmy do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy­ w każdej chwili możesz się z nami skontaktować

 • kompleksowe badania

  Szczegółowa diagnostyka, wykonywana przez certyfikowane laboratorium pozwala lekarzowi na opracowanie indywidualnej procedury detoksu.

 • Dowozimy pacjentów

  Na życzenie możliwy jest transport komfortowym samochodem do ośrodka leczenia uzależnień przy zachowaniu pełnej dyskrecji

 • Trzeźwość

  Jako jedyni w Polsce przyjmujemy Klientów znajdujących się pod wpływem wszelkich środków odurzających.

 • Komfortowe warunki

  Dzięki komfortowym warunkom i domowej, pełnej ciepła i zrozumienia atmosferze, skorzystanie z naszych usług będzie nie tylko pierwszym krokiem ku trzeźwości, ale także szansą na wyciszenie i pełen relaks.

 • 100% anonimowości

  Dyskrecję uznajemy za podstawowy warunek naszej pracy, zapewniający poczucie bezpieczeństwa i spokój pacjentom naszego ośrodka przez cały okres terapii.

  Zacznij
  nowe życie!

  Działamy w trosce o Twoje zdrowie

  Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, planując razem z nim program świadczeń medycznych. Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku. Oferujemy także dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem w pełnej krasie anonimowości.

  Nie zwlekaj z podjęciem decyzji... To jest walka o życie Twoje lub Twojej bliskiej osoby! My potrafimy Tobie skutecznie pomóc.

  Chcesz skorzystać ze wsparcia ośrodka?

  Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku.
  Oferujemy dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem.